Ziołowy ogródek

Marzysz o ziołowym, domowym ogródku? Nie posiadasz niestety własnego ogrodu, w którym mógłbyś uprawiać zioła? Nic straconego. Nawet jeśli mieszkasz w bloku, możesz na parapecie czy balkonie stworzyć swój mały, ziołowy ogródek. Wystarczy, że w doniczce czy korytku z ziemią zasadzisz ulubione ziółka, którymi będziesz mógł się cieszyć na co dzień.

www.agencja.łódka.com.pl

Jak wiadomo zioła mają bardzo różne i wszechstronne zastosowanie. Od wiek wieków znane są ich lecznicze właściwości, a także wielorakie zastosowanie w kuchni. W wielu domach często używanym ziołem jest bazylia, która doskonale podkreśla smak wszelkich potraw z pomidorów. Intensywnie pachnący majeranek nadaje się z kolei do potraw mięsnych. Sprawdza się on także jako zioło, z którego można wykonać inhalacje pomocne przy zwalczaniu infekcji dróg oddechowych. Warto też wspomnieć o melisie. Jej delikatne listki używane są często jako dekoracja do deserów czy koktajli.

Wiele osób ceni sobie taki domowy, ziołowy ogródek. To bardzo wygodne i praktyczne, aby swoje ulubione zioła mieć zawsze pod ręką i korzystać z nich wtedy, kiedy akurat potrzebujesz.


przecinarka TR 201E do płytek środek owadobójczy