Zielony zakątek na balkonie

J

eśli nie dysponujesz własnym ogródkiem czy też działką, a lubisz mieć zieleń na wyciągnięcie ręki, spróbuj wykorzystać najbliższą przestrzeń w mieszkaniu. Przy odrobinie pomysłowości możesz samodzielnie stworzyć na swoim balkonie ciekawą aranżację z roślin i elementów dekoracyjnych.

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim ważna jest koncepcja oraz to, jakimi możliwościami dysponujesz. Pomyśl, jakie rośliny chciałbyś zasadzić? Jakie są twoje ulubione? Może postawisz na maciejkę, której kwiaty otwierają się pod wieczór i rozsiewają silny, cudowny zapach? A może wybierzesz lawendę? Ta fioletowa, pochodząca z Prowansji roślina ma kojący, łagodny zapach. Z przyjemnością umili ci ona letnie wieczory na balkonie. Zasuszone kwiatki lawendy możesz włożyć do lnianego woreczka i z powodzeniem używać jako środka zapachowego do ubrań.

Wymarzony ogródek na balkonie to na prawdę dobry pomysł. Kontakt z roślinami odpręży cię i zrelaksuje, a twój balkon zamieni się w zielone, przytulne miejsce, w którym z ochotą będziesz spędzać wolne chwile.

łazienki www.krakoskizlotmini.pl