Zdrowie w twoim ogrodzie

Jeśli starasz się na co dzień dbać o własne zdrowie i żyjesz w zgodzie z naturą, z pewnością zainteresuje cię pomysł zasadzenia wybranych roślin leczniczych w swoim ogrodzie. Dzięki temu będziesz miał zawsze pod ręką świeże, zdrowe zioła, które możesz używać nie tylko w kuchni do przyrządzania wszelakich potraw, ale także jako naturalny środek leczniczy pomocny w zwalczaniu konkretnych schorzeń.

Do najczęściej występujących i najbardziej popularnych roślin leczniczych uprawianych w naszych ogrodach należą m.in. szałwia lekarska i mięta pieprzowa. Mięta przyspiesza i poprawia trawienie, dając ulgę w problemach żołądkowych. Szałwia z kolei działa bakteriobójczo i jest pomocna przy zapaleniu jamy ustnej. Nieocenionym ziołem jest także melisa, która podobnie jak kozłek lekarski, działa uspokajająco na system nerwowy.

Unowocześnione tapety i fototapety poznań to trafny wybór

Pamiętaj, że rośliny lecznicze możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Zasadzenie ich w swoim ogrodzie i odpowiednia pielęgnacja nie są skomplikowane i nie zajmują dużo czasu. Zyskujesz za to samo zdrowie. O nie zawsze warto dbać.

www.cech-rm.waw.pl