Zdrowie w twoim ogrodzie

Jeśli starasz się na co dzień dbać o własne zdrowie i żyjesz w zgodzie z naturą, z pewnością zainteresuje cię pomysł zasadzenia wybranych roślin leczniczych w swoim ogrodzie. Dzięki temu będziesz miał zawsze pod ręką świeże, zdrowe zioła, które możesz używać nie tylko w kuchni do przyrządzania wszelakich potraw, ale także jako naturalny środek leczniczy pomocny w zwalczaniu konkretnych schorzeń.

Do najczęściej występujących i najbardziej popularnych roślin leczniczych uprawianych w naszych ogrodach należą m.in. szałwia lekarska i mięta pieprzowa. Mięta przyspiesza i poprawia trawienie, dając ulgę w problemach żołądkowych. Szałwia z kolei działa bakteriobójczo i jest pomocna przy zapaleniu jamy ustnej. Nieocenionym ziołem jest także melisa, która podobnie jak kozłek lekarski, działa uspokajająco na system nerwowy.

www.bwa.kalisz.pl

Pamiętaj, że rośliny lecznicze możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Zasadzenie ich w swoim ogrodzie i odpowiednia pielęgnacja nie są skomplikowane i nie zajmują dużo czasu. Zyskujesz za to samo zdrowie. O nie zawsze warto dbać.