Zaprojektuj swój ogród

Jeśli lubisz spędzać czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi w ogrodzie, postaraj się, aby był on miłym i przytulnym miejscem na prawdziwy relaks z bliskimi. Warto go dobrze zaprojektować, abyładnie wyglądałi spełniał swoje zadanie.

Najpierw dobrze jest zrobić chociaż szkic ogrodu i oszacować koszty jego urządzenia. Może zaplanujesz jakieś elementy małej architektury? Postawisz altankę, pokusisz się o dekoracyjną fontannę, a może zdecydujesz się na oczko wodne? Po wstępnym zaplanowaniu przestrzeni ogrodu pora zabrać się za ukształtowanie terenu. Musisz też pomyśleć o założeniu instalacji elektrycznej. Kable możesz zakopać w ziemi, ale z powodzeniem ukryjesz je także między roślinami. Następny krok to ułożenie nawierzchni, przygotowanie gleby i zamontowanie systemu nawadniającego. Na koniec zostanie ci jeszcze najbardziej przyjemna część twojego planu czyli posadzenie roślin i założenie trawnika.

Projektując swój ogród, wszystkie prace postaraj się wykonywać krok po kroku. Pozwoli ci to uniknąć ewentualnych błędów.

szkolenia.idę.com.pl