Wiosenny ogródek

Wiosna jest dobrym momentem na to, aby zadbać o swój ogród. Może to być ogród działkowy czy kawałek ziemi przed domem. Ale możesz też stworzyć swójmały ogródek np. na balkonie czy na tarasie w bloku. Wszystko zależy od Twoich możliwości i własnej inwencji.

www.npzozlemed.pl

Zabierając się za urządzanie wiosennego ogródka, musimy przede wszystkim wiedzieć, jakie rośliny można teraz posadzić oraz jak zadbać o te, które już rosną. Trzeba wiedzieć jakie rośliny lubią słońce, a jakie wolą cień oraz to, jak często należy podlewać konkretne gatunki. Rośliny nie mogą usychać, ale pamiętajmy też, że są takie, które niszczeją, gdy mają za dużo wody. Pamiętać należy również o tym, że niektóre rośliny „nie lubią się” i nie należy ich sadzić obok siebie. Nie bez znaczenia jest także ich położenie, np. jedne lepiej rosną na płaskim gruncie, inne na skalniakach.

Niewątpliwie stworzenie swojego ogródka wymaga pewnej wiedzy, dlatego dobrze jest czasami sięgnąć do poradników ogrodniczych. Satysfakcja ze stworzonego dzieła z pewnością zrekompensuje nam trud i czas poświęcony na pielęgnowanie ogrodowego kącika.