Wiosenne kwiaty na taras

Nadeszła wiosna. Zastanawiasz się jak odmienić swój balkon lub taras,jak go odświeżyć i ubarwić nowymi, pięknymi kwiatami?

Dbając o odmieniony wygląd swojego tarasu, warto pomyśleć o posadzeniu nowych roślin ozdobnych. Producenci oferują nam wiele różnych odmian kwiatów, które doskonale prezentują się w korytkach czy doniczkach na balkonie. Można tutaj choćby wspomnieć o pelargoni, która jest bardzo popularnym kwiatem i często gości na wielu balkonach. Pamiętaj, że pelargonia nie lubi niskich temperatur i potrzebuje dużo światła. Warto również wspomnieć o niecierpku. Ta prosta w utrzymaniu roślina obfituje w cudowne, różnobarwne płatki. Zwrócić uwagę należy także na czubatkę, która najlepiej rozwija się na słonecznych stanowiskach.

Wybierając konkretne odmiany pamiętaj, że znacznie różnią się one w uprawie. Jedne dobrze rozwijają się w miejscach nasłonecznionych, inne wolą cień. Ważne są też środki ochrony czy nawozy, które trzeba zastosować. Odpowiednia pielęgnacja roślin na pewno zaprocentuje ślicznie ukwieconym, wiosennym tarasem, który z ochotą będziesz podziwiać.

 


oczyszczalnie ścieków Zasłona w gwiazdki