Rośliny lecznicze w służbie zdrowiu

Od dawien dawna znana jest ludziom lecznicza moc roślin. Już nasze babcie i prababcie doceniały zdrowotne właściwości ziół i często je stosowały przy zwalczaniu różnego rodzaju schorzeń. Na szczęście moda ta nie minęła z czasem. Również dziś chętnie wykorzystujemy naturalne właściwości roślin w sytuacjach, kiedy niedomaga nasz organizm.

www.konfraternia.com.pl

Warto tu przywołać choćby przykład mniszka lekarskiego, zwanego popularnie mleczem. Jego żółte kwiatki, zawierające flawonoidy nadają się doskonale jako składnik do przyrządzenia miodu, który dzięki temu leczy skutecznie wszelkiego rodzaju przeziębienia czy bóle gardła.

Należy podkreślić, że współcześnie ziołolecznictwo wraca do łask. W dzisiejszych czasach praktycznie na każdym kroku mamy do czynienia z chemikaliami i zanieczyszczeniami, znajdującymi się w żywności, wodzie czy powietrzu. Nie unikniemy tego, możemy te niekorzystne wpływy jedynie minimalizować. Dlatego, w trosce o swoje zdrowie i jakość swojego życia, skorzystajmy z dobrodziejstw natury. Lecznicze rośliny z pewnością nam w tym pomogą.


reczniki.blogeo.com.pl