Ogródek – własne dzieło

Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą i otaczanie się roślinami działa korzystnie na człowieka. Dzięki temu uspokajamy się, wyciszamy, stajemy się jakby bardziej łagodni i radośni, bardziej przyjaźnie nastawieni do siebie i innych.

http://www.bamartech.pl/weglowodorow_19.html

Warto zatem zafundować sobie taki mały kawałek „roślinnego raju” i stworzyć swój własny ogródek. Zabierając się za to, warto obmyślić niebanalną, interesującą koncepcje – jak ma wyglądać nasz ogród i jakie rośliny chcemy w nim posadzić. Planując swój ogród możesz podpatrzyć jakieś ciekawe rozwiązania w innych miejscach, np. podczas spaceru przyjrzeć się roślinom rosnącym na ulicznych skwerkach czy parkach. Dobrym pomysłem może okazać się także wycieczka do ogrodu botanicznego. Możesz też skorzystać z porad osób pracujących w sklepach ogrodniczych.

Wiadomo, że zakup wybranych odmian kwiatów czy krzewów oraz dodatkowych materiałów będzie na pewno jakimś wydatkiem, który jednak szybko zwróci się po czasie, zaś inwestycję w domowy ogród potraktuj jako inwestycję w siebie i swoje dobre samopoczucie.

 


www.projekty-iz.pl