Ogród – praca dla ludzi z pasją

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, kto może zawodowo pracować w ogrodnictwie? Kto się w tej pracy sprawdzi? Będą to zapewne osoby, dla których spędzanie czasu w ogrodzie jest prawdziwą przyjemnością, a nie tylko zawodowym obowiązkiem: ogrodnicy, architekci terenów zielonych czy projektanci zieleni. W zawodach tych podstawą jest konkretna i szeroka wiedza na temat wszelakich roślin, sposobów ich sadzenia i pielęgnacji.

Architekci terenów zielonych czy projektanci zieleni muszą też posiadać choć minimalną wyobraźnię przestrzenną, aby móc zaprojektować konkretną przestrzeń do zagospodarowania. Dobrze sprawdzają się tutaj również osoby posiadające zmysł artystyczny i wyczucie smaku, aby np. wybrane rośliny efektownie połączyć z elementami ozdobnymi. Pamiętać należy także o tym, że osoby pracujące w ogrodnictwie wykonują szereg prac fizycznych (sadzenie roślin, sianie trawy, wyrywanie chwastów, przekopywanie ziemi, przycinanie drzew i krzewów), które nie mogą sprawiać im szczególnej trudności.

Jedno jest pewne – nie da się pracować w ogrodnictwie, jeśli ktoś nie kocha przyrody i nie ma zamiłowania do pielęgnowania roślin.

www.psychorozmowy.com.pl


Mamy wielokolorowe aranżacje łazienek z wykorzystaniem najnowszych technologii. jodła drzewka świąteczne świerk