Ochrona roślin balkonowych

Lubisz otaczać się roślinami? Z przyjemnością urządzasz swój balkon, dbając, aby ozdabiały go piękne kwiaty? Świetnie. Pamiętaj jednak, że rośliny balkonowe w korytkach czy donicach są bardziej narażone na choroby niż te posadzone w ziemi, dlatego wymagają szczególnej ochrony. Jak je zatem chronić by dobrze wyglądały i długo żyły?

Jeśli chcesz skutecznie chronić swoje rośliny przed szkodnikami, musisz przede wszystkim umieć je rozpoznać. Do najczęściej występujących szkodników atakujących balkonowe rośliny ozdobne można zaliczyć mszyce i przędziorki. Mszyce wysysają soki z liści roślin, przez co powodują ich usychanie i zwijanie. W walce z nimi należy wykonać oprysk odpowiednim preparatem. Możesz do tego użyć preparatów chemicznych lub niechemicznych, które są o wiele bardziej bezpieczne dla roślin. Inne szkodniki – przędziorki – zachowują się podobnie. Żerują one na spodniej stronie liści i doprowadzają do ich usychania i opadania. Walczy się z nimi stosując np. naturalny preparat z wyciągiem z glonów.

 


producent folii twardej hartfolien z PVC i PET najlepsze tapety ścienne tapety ścienne poznań poznań salon tapet ściennych