Kwiatowe kompozycje ogrodowe

Wiosna to doskonały czas na to, aby zadbać o swój ogród. Oprócz tradycyjnego pielenia, przesadzania roślin, podlewania czy nawożenia, warto pokusić się o bardziej ciekawsze czynności, które będą wymagały od ciebie odrobinę pomysłowości i umiejętności planowania. Możesz bowiem w taki sposób zagospodarować przestrzeń w swoim ogrodzie, aby z zasadzonych kwiatów i krzewów uzyskać niebanalne, oryginalne kompozycje. I tak np. obok intensywnie kolorowych hiacyntów można posadzić bukszpan, nadając mu pożądany kształt np. stożka. Równie ciekawy efekt uzyskasz wtedy, kiedy wybrane rośliny usytuujesz w sąsiedztwie kamieni. Niektóre odmiany idealnie się do tego nadają. Należą do nich m.in. bergenia sercolistna, goździk postrzępiony czy płomyk szydlasty. Pamiętaj też, że rośliny na skalniaku powinno sadzić się w grupach, najlepiej po kilka sztuk danej odmiany.

Tworząc swoje kwiatowe kompozycje w ogrodzie musisz mieć na uwadze to, że jeśli mają one rozkwitnąć dopiero latem, koniec marca jest właściwym czasem na posadzenie cebulek wybranych kwiatów, które w pełnej krasie zaprezentują się właśnie latem.


gdzie listy przypodłogowe w poznaniu listwy przypodłogowe nmc poznań dobry salon z listawmi przypodłogowymi najlepszanawigacja.com.pl