Dbajmy o rośliny – dbajmy o środowisko

Wiosna w pełni. Drzewa rozkwitają soczystą zielenią, piękna zielona trawa mieni się w słońcu, a kwiaty urzekają paletą cudnych barw. Nic, tylko podziwiać i cieszyć swoje oczy urokiem natury. Ale czy zawsze potrafimy o nią dbać?

www.gugikkonferencja2015.pl

Wiosenne spacery i wycieczki są doskonałą okazją do tego, aby uczyć dzieci dbania o środowisko naturalne. Na świecie, także w Polsce, od czasu do czasu organizowane są akcje, mające na celu przypomnienie tego tematu. Ale tak na prawdę to tylko kropla w morzu potrzeb. Jednorazowe akcje typu „Sprzątanie świata” nie załatwią sprawy. Ludzie śmiecą przecież przez cały rok. Chodzi bardziej o wzbudzenie pewnej wrażliwości ekologicznej wśród społeczeństwa, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia. To w rękach dzisiejszych dzieci świat będzie za kilkanaście lat. I to od ich wyborów będzie zależało, jak ten świat będzie wyglądał.

Dlatego uczmy maluchy już teraz, jak należy dbać o środowisko naturalne. W codziennych sytuacjach zwracajmy uwagę na niewłaściwe zachowania człowieka wobec przyrody (np. na wyrzucanie śmieci do lasów) i piętnujmy je. Komentujmy i rozmawiajmy. Dbanie o naszą planetę to nasz wspólny obowiązek.

brodziki prysznicowe producent